top of page

Twoja zabudowa busa serwisowego bez wyrzeczeń

 

Prowadząc działalność związaną z koniecznością transportu towarów, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie floty pojazdów z zabudowami warsztatowymi samochodów. Obecnie busy i samochody dostawcze służą nie tylko do przewożenia ładunków, ale stanowią wysoce wyspecjalizowane miejsca pracy. To, w jaki sposób zostanie wykorzystane auto, zależy przede wszystkim od wyposażenia przestrzeni ładunkowej, która może zostać dowolnie spersonalizowana. Zabudowa warsztatowa do busa to usługa pozwalająca dostosować pojazd do pełnienia dodatkowych funkcji, stanowiąc uzupełnienie oferty usługowej w firmach z wielu branż.

Na czym polega zabudowa warsztatowa samochodów?

Ze względu na postęp technologiczny oraz rozwój branży produkcyjnej, pojazdy dostawcze można zaaranżować tak, aby oprócz Ze względu na postęp technologiczny oraz rozwój branży produkcyjnej, pojazdy dostawcze można zaaranżować tak, aby oprócz funkcji transportowej, pełniły również rolę użytkową. Zabudowa warsztatowa samochodu polega na opracowaniu projektu wyposażenia przestrzeni ładunkowej oraz zamontowaniu niezbędnych elementów.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód może być wykorzystywany do świadczenia mobilnych usług warsztatowych, serwisowych czy elektrotechnicznych. Zabudowa przestrzeni ładunkowej jest projektowana z uwzględnieniem konkretnych potrzeb oraz według planowanego przeznaczenia pojazdu. Zabudowa auta może zostać wyposażona w:

  • regały,

  • ścianki,

  • wysuwane platformy,

  • blaty,

  • szafki,

  • konstrukcje na specjalistyczny sprzęt,

  • kontenery.

W zależności od tego, jak zabudowa warsztatowa do busa ma wpłynąć na jego funkcjonalność, dobiera się w pełni spersonalizowane rozwiązania techniczne. Przykładem zabudowy do samochodów mogą być pojazdy specjalne, karetki, chłodnie czy auta gastronomiczne, w których przestrzeń ładunkowa została zaadaptowana do funkcji usługowych.

Zabudowa warsztatowa do busa – kompleksowe usługi

 

​Aby samochód został skonfigurowany według konkretnych potrzeb, nie wystarczy zamontowanie gotowych rozwiązań konstrukcyjnych. Zabudowy warsztatowe samochodu tworzone są na zamówienie, dlatego ich realizację poprzedza dokładna analiza potrzeb klienta. Od tego zależy, w jaki sposób zostanie poprowadzony projekt oraz jakie elementy potrzebne są do spełnienia określonych funkcji. W procesie planowania zabudowy kontenera ważne są również parametry techniczne auta, jego wielkość oraz konstrukcja wnętrza paki. Inaczej będzie zaprojektowana zabudowa warsztatowa Fiata Ducato, a inaczej do Forda Transita czy Mercedesa Sprintera - w końcu samochody te cechują się innymi gabarytami i możliwościami aranżacji przestrzeni. Projekt przed rozpoczęciem realizacji jest konsultowany z klientem, a po jego akceptacji rozpoczyna się produkcja zabudowy auta według ścisłych wytycznych.

Praktyczna zabudowa warsztatowa Forda Transita

Rozszerzając flotę pojazdów warto postawić na sprawdzone marki. Wybór jest niezwykle ważny, ponieważ na nim opiera się jakość świadczonych usług. Zakupienie aut mało znanych, niepewnych marek może skutkować tym, że samochody nie będą poprawnie działać, a zabudowa nie zostanie wykorzystana w pełni. Zdecydowanie lepszą opcją jest zabudowa warsztatowa Forda Transita, która zapewni optymalną funkcjonalność. Dzięki jego wymiarom i budowie w środku można stworzyć wygodny, wydajny warsztat.

Zabudowa warsztatowa Fiata Ducato – dobry pomysł?

Kolejnym przykładem samochodu, który doskonale pasuje do zabudowy busa serwisowego to Fiat Ducato. Jego wymiary pozwalają stworzyć idealne wnętrze, które usprawni pracę. Jest na tyle przestronny, żeby zmieścić wiele regałów i kontenerów, co pozwala na znaczne usprawnienie organizacji pracy. Zabudowa warsztatowa Ducato to sposób na zrewolucjonizowanie pojazdu, co zwiększy wygodę i wydajność pracy.

Zabudowa warsztatowa samochodów

Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na zagospodarowanie wnętrza busa jest stworzenie w nim mobilnego warsztatu. Zabudowa warsztatowa posiada wszystkie niezbędne elementy oraz sprzęt do naprawy pojazdów. W przypadku poważnej awarii na drodze, klient nie jest w stanie sam dostarczyć pojazdu do zakładu mechanicznego, a koszty i czas oczekiwania na lawetę mogą być nieopłacalne. Zabudowa warsztatowa busa serwisowego pozwala rozszerzyć zakres usług o mobilny zakład mechaniczny na kółkach, który jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt.

W ofercie MBP Express, zabudowa warsztatowa dostępne są funkcjonalne rozwiązania do zaaranżowania paki. Należą do nich między innymi:

  • stół warsztatowy,

  • pojemniki na drobne przybory do naprawy,

  • regał z miejscem do przechowywania sprzętu,

  • półki na walizki narzędziowe,

  • skrytki na sprzęt pomiarowy,

  • uchwyty

  • wieszaki

  • przyborniki higieny

Należy wspomnieć, że zabudowy busów zaprojektowane są tak, aby cały sprzęt podczas transportu był bezpieczny. Dzięki temu w trakcie jazdy wszystkie narzędzia i urządzenia są w stabilnej pozycji, bez możliwości swobodnego przemieszczania się po całej przestrzeni nadwozia. Zabudowy samochodów serwisowych i warsztatowych to obecnie standard w wielu zakładach naprawczych, nie tylko w branży mechanicznej, ale także elektrycznej, hydraulicznej czy remontowej.

 

Zabudowa warsztatowa samochodu

 

Dzięki obecnym możliwościom technologicznym, w zasadzie nie ma ograniczeń w zrealizowaniu zabudowy aut dostawczych. Firmy, które specjalizują się w projektowaniu i produkcji zabudów dla wielu branż, są w stanie zrealizować nawet najbardziej niestandardowe zamówienie. Zabudowy do samochodów dostawczych mogą pełnić również funkcje komercyjne i być wykorzystywane do dowolnego celu, dzięki możliwości pełnej personalizacji pod kątem wyglądu i użyteczności. Zabudowa Storevan może więc zawierać specjalnie zaprojektowane moduły przemysłowe, wykładziny, regały oraz siedzenia, jeżeli wymagają tego założenia projektowe. Zabudowa busa serwisowego cechuje się wysokim poziomem dostosowania do potrzeb i pomysłów klientów.

Zabudowa przestrzeni ładunkowej – funkcjonalność i bezpieczeństwo

 

Wyposażenie do zabudowy musi być nie tylko funkcjonalne, ale także odporne na trudne warunki. Wstrząsy podczas jazdy oraz nierówności na drodze nie mogą wpłynąć niekorzystnie na zabudowy pojazdów. Zabudowa warsztatowa Sprintera i podobnych aut nie powinna być zagrożona przez wyboistą drogę. Z tego względu w procesie produkcyjnym wykorzystuje się materiały trwałe i stabilne. Dodatkowo poszczególne elementy zabudowy busa są zawsze zabezpieczone specjalnym mocowaniem, dzięki czemu wszystkie przewożone elementy są całkowicie bezpieczne.

HSCPV
SCH003 (3)
HRXa_2 (4)
EWB0760
FH_2
FH004_3 (4)
FWB_6
HH (1)
HP300

Przykładowe rozwiązania dla Twoich potrzeb

bottom of page